ЛУБЕНСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 


Різноманітні годівниці для птахів:  оригінальні ідеї своїми руками

Зрозуміло, що без втручання людини природа і сама здатна «прогодувати» своїх пернатих, однак люди настільки активно зайнялися навколишнім середовищем, що птахам стало дуже важко шукати їжу самим. Дійсно, якщо мова йде про селах, то це не критично, а от в умовах великих міст крилатою і цвірінькають братії доводиться набагато складніше. Тому варто включити фантазію і в шлях, якщо найпростіші споруди, типу цукеркової коробки вас не приваблюють, можна піти далі і придумати ще тисячі креативних рішень, які не тільки допоможуть птахам, але також можуть привести до здивування ваших друзів і знайомих.

Молоко випив – тару здав? Відмінна годівниця для птахів з пакета молока

Фото годівниці для птахів: оригінальні ідеї своїми руками

Відмінні ідеї з’являються тоді, коли їх зовсім не чекаєш. По всій видимості, одного разу випивши молоко з пакету, хтось раптом виявив, що він дуже щільний і не боїться перепадів температур. Крім того, молочні пакети не промокають, і це ще один, досить істотний плюс.

  • Візьміть пакет, в якому продавалося молоко і гарненько вимийте його теплою водою, щоб навіть слідів молока в ньому не залишилося, інакше воно почне киснути, і годівниця буде неприємно пахнути.
  • Зігніть обидва верхні куточки пакету, а також відріжте самі їх кінчики, якраз так, щоб туди могла пролізти підготовлена заздалегідь мотузка або ж просто білизняна мотузка, шнурок, товста капронова нитка і так далі.
  • Просуньте мотузочку в отвори, і зв’яжіть її кінці. Таким чином вийшла петля, яка дозволить годівницю повісити на дерево. Місця, де шпагат стикається з пакетом можна проклеїти клеєм або скотчем.
  • В широких частинах пакета молока проріжте два великих отвори, наприклад, квадратної форми, щоб внизу на денці залишився бортик в кілька сантиметрів. Потрібно зробити так, щоб птахи могли легко потрапляти всередину, тому отвори навпаки повинні бути достатньо великими.

Годівниця з пакета молока – це просто, абсолютно доступно і в виготовленні ніяких особливих професійних навичок не потребують. Деякі рекомендують обклеювати пакети зверху кольоровим папером, проте це не дуже доцільно, так як вона намокне і зіпсує весь зовнішній вигляд конструкції.

Годівниця з 5-літрової пластикової пляшки: просторо, просто, довговічне

Однак, як не крути, а картон, деревина і навіть молочні пакети – все це якось дуже нетривко і ненадійно. Які ж є підручні матеріали, які стоять буквально копійки, зате по довговічності і надійності з ними не зрівняється більше нічого. Звичайно ж, ми не будемо зараз говорити про нових космічних технологіях, так як не по Савці свитка, а згадаємо просту тару, в якій найчастіше і набуваємо очищену воду в магазині – 5-літрові пляшки, які точно є в кожному будинку.

Фото годівниці для птахів: оригінальні ідеї своїми руками

 

Варто сказати, що годівниця з пластикової пляшки 5 літрів вийде настільки просторою, що птахи не будуть битися, так як місця вистачить всім. Якщо ж все ж тісно, то можна зробити кілька годівниць і розвісити їх у дворі або ж за його межами. Причому основною перевагою такої годівниці може стати механізм автоподачі корми, і не варто лякатися складних і незрозумілих слів, насправді все гранично просто. Для конструкції нам потрібно дві пляшки за об’ємом п’ять літрів кожна, ножиці, ніж, мотузка або шпагат (білизняна мотузка), та ще, мабуть, все той же старий-добрий скотч, на якому у нас зараз все і тримається.

Фото годівниці для птахів: оригінальні ідеї своїми руками

  • Першу пляшку потрібно відрізати якраз піт те саме місце, де вона починає звужуватися, тобто видалити її шийку, зробивши таким чином якусь подобу відра.
  • Друга пляшка вставляється шийкою вниз в першу, проте в її денці потрібно попередньо зробити «люк», не повністю його відрізавши. Причому зафіксувати цю імпровізовану кришку можна все тим же скотчем.
  • Широкими смугами худоби закріпіть верхню, перевернуту пляшку в нижній, так щоб між дном і горлечком залишався зазор в декілька сантиметрів.
  • У нижній пляшці проріжте отвори, через які птахи і будуть отримувати доступ до корму. Дивлячись за розміром пташок, варто робити отвори різної величини.
  • Залишається тільки насипати через верхню кришку зерна, ягід, крихт і іншого добра, і годівниця готова.

Фото годівниці для птахів: оригінальні ідеї своїми руками

Така годівниця для птахів з пластикової пляшки, фото якої можна побачити вище, буде служити не один рік, причому корм буде надходити поступово, по мірі того, як птахи його будуть скльовує. Повісити таку годівницю на дерево можна навіть за допомогою ручки, які найчастіше маються на таких великих пластикових посудинах, так і прикріпити мотузку до неї буде зовсім не важко.

 

 


 

Все про зимуючих птахів

Синички

Синичка – велика трудівниця. Готуватись до зимового голоду вона починає ще весною або влітку. І до зими ця маленька пташечка може назбирати і сховати до 15 кг насіння і зернят. Проте взимку не завжди їй вдається знайти схованку. Тому доводиться шукати їжу під снігом або харчуватися у годівничках.

Зимуючі птахи України, фото 1

Снігурі

Як це не дивно звучить, але чим більші морози, тим спокійнішими виглядають снігурі. Зазвичай вони літають невеликими зграйками до 10 осіб. У люті морози снігурі сидять нерухомо і лише час від часу «оживають», щоб з’їсти яку-небудь ягідку чи насіння. Особливо полюбляють снігурі ягоди горобини.

Зимуючі птахи України, фото 2

Горобчики

Хоча горобчики і невибагливі у виборі їжі, проте взимку ці маленькі сірі пташечки потребують допомоги людини. Харчуються горобчики насінням, зерном, хлібними крихтами. Тому варто їх підгодовувати.

Зимуючі птахи України, фото 3

Дятли

Цікаво спостерігати за зимівлею дятлів. Дятли можуть як відлітати у теплі краї, так і зимувати у рідних лісах. Зимують вони у дуплах, які самі й видовбують. Зазвичай дятли харчуються комахами, ягодами і насінням, але взимку їхній раціон значно звужується. Їх рятує насіння ялинових і соснових шишок. І попри невелику кількість їжі, дятли є дуже щедрими птахами і з легкістю можуть поділитися їжею з іншими пернатими.

Зимуючі птахи України, фото 4

Сойки

Ці красиві птахи теж завчасно готуються до зими. Раціон сойки дуже різноманітний: комахи, ягоди, насіння, зерно, горіхи. Але взимку вони харчуються переважно жолудями. Ще восени сойки шукають жолуді і ховають у дуплах дерев, між корінням, під пеньками. Причому ховають лише відбірні жолуді, тому нерідко весною вони проростають. Завдяки хорошій пам’яті ці птахи з легкістю знаходять свої схованки.

Зимуючі птахи України, фото 5

Зима – важка пора для птахів, тому варто їм допомогти перезимувати. Змайструй годівничку і допоможи пташечкам пережити люті морози.


Найбільше яйце-писанка із паперових серветок

Першим придумав робити букети із паперових серветок бідний студент, у якого в кишені вітер гуляв, а в серці кохання палало. Історія не зберегла для нас відомості, чи відповіла йому взаємністю дівчина, отримуючи паперові букети, відомо лише, що серветок в студентській їдальні йому не бракувало.

Більш масштабно підійшли до цієї справи працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці. Разом зі своїми підопічними вони виготовили до Великодня писанку, сплетену з вербових гілок та прикрашену 2094 квітками з кольорових паперових серветок. Квітів насправді мало бути більше, але, очевидно, що кілька серветок хтось використав за призначенням. Висота писанки 1 метр 25 сантиметрів, діаметр – 98 см.  Її представили на святі, організованому територіальним центром на площі перед Вінницькою міською радою.

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту